footer icons
REGISTRUJTE SA
1. tréning ZADARMO
hero image


V tomto uponáhľanom svete si všetci z času na čas potrebujeme oddýchnuť a úplne vypnúť.

NEONKA vám dáva mnoho možností na vypnutie :)

Tá najnovšia v našej ponuke je joga.


Čo je joga?

Joga je dokonalý protiliek na dnešný moderný svet.

Joga je kombinácia práce s mysľou (sústredenosť a pozornosť), energiou (kultivácia životnej energie prostredníctvom dychových cvičení) a telom (pohyby a polohy). Existuje jedna záhadná vlastnosť jogy, ktorá ju výrazne odlišuje od klasických západných fitness cvičení. Joga prináša okrem skutočných fyzických kvalít aj vnútornú silu, jasnosť a pokoj.

Slovo joga pochádza zo sanskritského originálu „yuj“, čo v preklade znamená „spojenie“ , „zjednotenie“ alebo „splynutie“. Ide o spojenie individuálneho ja s univerzálnym ja, pri ktorom vzniká čisté a dokonalé vedomie. Krokom, vedúcim k tomuto spojeniu je prepojenie tela a mysle, a mysle s naším ja. Joga je teda dynamickou vnútornou skúsenosťou, ktorá vytvára prepojenie medzi telom, zmyslami, mysľou, inteligeniciou a naším ja.


JOGA Flow, je joga špeciálne zostavená tak aby bola zvládnuteľná pre začiatočníkov aj pokročilých, pre všetky vekové kategórie, pre mužov aj ženy, je zostavená tak aby sme splnili požiadavky na správne precvičenie tela, na zlepšenie flexibility, na naučenie sa správneho dýchania a zároveň úplne vypli pri meditácii.

Zloženie hodiny jogy :

JOGA Flow - 60 minútová verzia (platí karta Multisport)
štvrtok 19:45, NEONKA, OC Cassovia a nedeľa 19:30, NEONKA PREMIUM club, OC Optima.
 
- 5 minút pranayama (úvodná meditácia, dychové cvičenie na uvoľnenie)
- 40 minút joga
- 15 minút meditácia v ľahu 

 
Ponúkame vám aj individuálne tréningy jogy. V prípade záujmu nás kontaktuje na info@neonka.sk


Čo vám joga prinesie


Joga prináša celú škálu fyzických, emocionálnych a mentálnych benefitov, ktoré nám pomáhajú žiť naše životy naplno.

Joga pomáha udržiavať zdravie a predchádzať chorobám - cvičením jogy sa upravuje krvný tlak, upokojuje sa pulz. Počas cvičenia jednotlivých asan dochádza k masírovaniu vnútorných orgánov a žliaz, čo má pozitívny vplyv na prevenciu chorôb.

Detoxifikácia – jemným naťahovaním svalov, ohýbaním kĺbov a masírovaním rôznych orgánov dochádza k zlepšeniu cirkulácie v tele. Živiny a kyslík sú efektívnejšie transportované do celého tela a zároveň sú z neho vyplavované toxíny.

Úprava hmotnosti a svalovej hmoty – cvičenie jogy posilňuje a tonizuje vnútorné svaly, stimuluje ochabnuté, oslabené a zlenivené svaly. Podporuje metabolizmus, a tak pretvára uložený tuk na svaly a energiu.

Mentálne a emocionálne benefity – joga znižuje v tele úroveň stresového hormónu kortizolu. Posilňuje nervový systém a redukuje intenzitu a vplyv dlhodobého stresu na organizmus. Zvyšuje hladinu dopamínu, ktorý sa stará o zlepšovanie nálady a vytváranie pocitu šťastia a harmónie. Joga okrem iného vytvára tiež priestor pre introspekciu a vnútorné sebauvedomovanie.

Hodiny jogy nájdete v rozvrhu. Tešíme sa na vás!

"VÝSLEDKY, KTORÉ INŠPIRUJÚ, BUDÚ TVOJE!"

61 inštruktorov

V NEONKE sa na teba teší tím certifikovaných inštruktorov!

Prví na Slovensku

Les Mills cvičenia svetovej úrovne v NEONKE prvýkrát na Slovensku!

Výsledky

Všetky cvičenia sú vyvinuté tímom fitness odbroníkov z celého sveta!

Skupinový efekt!

V NEONKE cvičíme spolu! Zaži fitness atmosféru tak, ako nikdy pred tým!