NEONKA FITNESS NEONKASHOP NEONKABEAUTY
facebook
Tréningy
footer icons
REGISTRUJTE SA
1. tréning ZADARMO
hero image


Kurz Predpôrodná príprava so Števkou Vencelovou, začíname v pondelok 10.5.2021 o 17:30 v Neonke v OC Cassovia! :)


Drahí budúci rodičia, vzhľadom na aktuálnu situáciu sme sa rozhodli náš obľúbený kurz urobiť v malej skupinke pre bezpečie a vašu spokojnosť.
Všetky nformácie, ktoré sa dozviete na našom kurze budú pre vás pri pôrode aj pri výchove dieťaťka veľmi užitočné, preto neváhajte a prihláste sa!

Kde:
 NEONKA v OC Cassovia
Kedy: každý pondelok a stredu o 17:30
Trvanie: od 10.5.2021. Jedna prednáška trvá približne 90 minút, (60 minút prednáška + 30 minút otázky a odpovede)
Cena: 99€ 
Každá účastníčka kurzu dostane tiež 20% zľavu na relaxačnú masáž pre tehotné v masážnom salóne NEONKAbeauty v NEONKA PREMIUM club v OC Optima v Košiciach.


Na kurz sa môžete prihlásiť na t.č.: 0911 163 391
alebo emailom: stevka.vencelova@neonka.sk, kde sa dozviete aj ako zaplatiť za kurz a kde vám Števka zodpovie aj vaše otázky ohľadom kurzu.

TÉMY PREDNÁŠOK

  1. Čo všetko si potrebujem pripraviť - pre bábätko, do pôrodnice, do domácnosti, výber pediatra
  2. Pôrod I. - ako si vybrať pôrodnicu, kedy sa vydať do pôrodnice, priebeh pôrodu
  3. Pôrod II. - priebeh pôrodu, ako si pomôcť v prvej dobe pôrodnej, prítomnosť otca pri pôrode, nástrih hrádze, masáž hrádze, Aniball
  4. Pôrod III. - pôrod cisárskym rezom, epidurálna anestéza
  5. Obdobie po pôrode - čo sa deje v mojom tele, moje prvé chvíle s bábätkom
  6. Dojčenie - všetko o dojčení
  7. Starostlivosť o dieťatko I. - kúpanie, prebaľovanie
  8. Starostlivosť o dieťatko II. - masáže dojčiat (Judit Uveges)
  9. Starostlivosť o dieťatko III. - psychomotorický vývoj, výživa dojčiat - prvé príkrmy
+ praktické videá pre ešte viac informácii.

S kým:

Kto je Števka?

Števka Vencelová okrem toho, že je našou inštruktorkou cvičenia BODYBALANCE, je aj pôrodnou asistentkou s vyše 10 ročnou praxou.
Števka tiež absolvovala certifikačné štúdium Psychoprofylaktickej prípravy žien na pôrod na Slovenskej zdravotníckej univerzite v Bratislave.

Čo je predpôrodná príprava?

Príprava na pôrod nazývaná aj psychofyzická príprava (PFP) pochádza z 50. - 60. rokov minulého storočia, kedy sa vypracovali prednášky a spôsob komunikácie s tehotnou ženou. Cieľom je pochopiť aké zmeny v tele prebiehajú, aby bola pripravená na zvládnutie pôrodu.
Chceme, aby boli naše tehuľky pripravené komplexne, ponúkame vám možnosť zúčastniť sa kurzu prípravy na pôrod. Psychická, ale aj poznávacia časť spočíva v získavaní informácií, ktoré súvisia s tehotenstvom, pôrodom a s popôrodným obdobím.

Prečo sa pripravovať na pôrod?

Existuje mnoho štúdii a aj odborníkmi dokázané, že PFP má pozitívny prínos na pôrod. Priebeh pôrodu je hladší bez zbytočných komplikácií. Tým, že je rodička pripravená reaguje pokojnejšie, je sebaistá a vytrvalejšia. Dokáže uvoľniť napätie vo svojom tele, načúvať svojmu telu a tým pôrod postupuje podľa vlastného pôrodného tempa. Rodička spolupracuje so svojím telom a dieťatkom.

Pre koho je určená?

Je určená pre všetky rodičky. Pripravená rodička lepšie znáša celý pôrodný proces a vo väčšine prípadov vníma pôrod ako pozitívnu skúsenosť. Verí v seba, vo svoje telo a nepociťuje z pôrodu strach. Strach je jedným z aspektov, ktorý umocňuje vnímanie bolesti počas pôrodu. Tehotenstvo a pôrod je prirodzená vec, ale je to pre organizmus a psychiku veľká záťaž.

Môžem prísť s partnerom?

Prípravu môže spolu s vami absolvovať aj váš partner. Ak sa váš partner chce zúčastniť pôrodu je dobré ak absolvuje kurz prípravy na pôrod. Pomôže mu to lepšie pochopiť jeho úlohu pri pôrode, vie čo sa od neho očakáva a lepšie zvláda celú situáciu. A čo je najdôležitejšie vie vás lepšie pochopiť a je pre vás počas pôrodu oporou, ktorú očakávate. Po absolvovaní kurzu prípravy sa mnoho budúcich oteckov rozhodlo zúčastniť pôrodu svojho bábätka :)
V prípade záujmu sa celého kurzu môže zúčastniť aj váš partner. Ak sa nemá záujem zúčastniť celého kurzu, má možnosť sa zúčastniť konkrétnych prednášok.

Kedy začať?

Najlepšie je kurz začať od 18. týždňa tehotenstva, dá sa začať aj neskôr.

Pripravte sa spolu s nami po stránke fyzickej, ale aj psychickej a majte na svoj pôrod pozitívne a príjemné spomienky. Vedzte, že každá žena vie a je pripravená porodiť svoje dieťa a každé dieťa sa vie narodiť :)

Sponzori: Medela, Lansinoh

TEŠÍME SA NA VÁS!


"Inšpiruj svoje okolie svojimi výsledkami!"

Viac než 60 inštruktorov!

Čím je nás viac, tým sme lepší! Sme vášniví inštruktori a našou vášňou je priniesť vám nezabudnutelný zážitok na každom tréningu!

Prví na Slovensku!

Skupinové cvičenia cvičíme od roku 2010, ako prví sme priniesli v roku 2015 programy spoločnosti Les Mills na Slovensko!

Výsledky!

Každý tréning je špeciálne vyvinutý na to, aby prinášal výsledky!

Skupinový efekt!

Cvičíme spolu, sme v tom spolu! Pretože spolu sme silnejší a spolu to dotiahneme k výsledkom rýchlejšie!