Košice - Optima, Moldavská cesta 32, Košice, 04001
facebook
facebook
Cvič s nami
footer icons
REGISTRUJTE SA
1. tréning ZADARMO
hero image


NEONKA ponúka okrem kvalitného cvičenia aj kvalitnú starostlivosť v oblasti fyzioterapie, tiež fyzioterapeutické cvičenia, cvičenie pre zdravý chrbát SM systém a masáže pre uvoľnenie tela aj mysle. 

Klasická masáž
Masáž zameraná na uvoľnenie stuhnutého svalstva a dokonalú relaxáciu po dlhom dni.
Pozitívne účinky : podporuje odplavenie toxínov, podporuje imunitu, zlepšuje cirkuláciu krvi, napomáha udržať pružnosť väzov a šliach, stimuluje nervový systém, odstraňuje únavu, preťaženosť, svalové kŕče, obnovuje pohyblivosť stuhnutých a bolestivých svalov

Klasická masáž s fyzioterapeutom
Pred masážou prebehne krátka konzultácia, pričom sa náš fyzioterapeut zameria na problematické miesta, prihliada sa na diagnózu klienta a navrhne ďalšiu terapiu.


Reflexná masáž
Reflexná masáž chrbtice je presne stanovený postup masážnych techník bez použita oleja. Stláčaním jednotlivých bodov na chrbtici terapeut pôsobí na nervové zakončenia a ošetrením  nervových bodov na chrbte odstraňuje bolesť, ruší pohybovú a funkčnú poruchu.  Z veľkej časti je aktivovaná bunková látková výmena. Reakčný a obranný systém môže znovu správne pôsobiť v poškodenej časti tela.
Hĺbková reflexná masáž uvoľní sval, jeho úpony, šľachy aj obal svalu. Je úplne iná a pomalšia ako masáž klasická. Po uvoľnení svalov a väzov sa oddialia stavce chrbtice, platnička má možnosť z okolia nabrať tekutiny, nerv, vychádzajúci z každého stavca zlepší výživu i prenos vitamínov a kyslíka do tkanív uložených v hĺbke, a to do svalov pohybového systému aj do vnútorných orgánov. Na základe poznatkov z fyzioterapie pre vás vyberieme vhodnú zostavu reflexnej masáže – chrbtová alebo šijová zostava.

Reflexná masáž chodidiel využíva rad tlakových techník, ktorými stimuluje konkrétnu reflexnú oblasť chodidiel, s úmyslom vyvolať užitočnú odozvu v iných častiach tela. Tento zrkadlový obraz tela na chodidlách pomáha reflexným terapeutom aj obyčajnému človeku zamerať sa na správnu partiu chodidla, ktorú treba masírovať. Reflexné body na chodidlách sú spojené s určitými časťami tela a tým, že reflexológia tieto body stimuluje, sa po tele šíria vlny uvoľnenia.

Bankovanie
Bankovanie je jednou z najstarších metód tradičnej čínskej medicíny. Aplikuje sa prisatím baniek na kožu pacienta vďaka vzniknutému podtlaku. Účinky ovplyvňujú celé telo, zlepšuje sa ním krvný obeh, prečisťuje krv, obnovujú sa funkcie nervového systému. Banka sa môže a nemusí nahriať. Následne sa podtlakom prisaje na kožu. Bankovanie sa využíva pri bolestiach chrbtasvalovbolestiach hlavy, kĺbových zápaloch. Okrem toho blahodarne pôsobí na lymfatický a imunitný systém ale aj na prekrvenie horných a dolných končatín. Bankovanie je taktiež účinné v boji s celulitídou.

Aromaterapeutická masáž
Slovo aromaterapia sa, ako nám už názov napovedá, skladá z dvoch slov – aróma a terapia. Znamená teda liečba vôňou. Liečba využíva prírodné aromatické látky rastlinného pôvodu, ktorým hovoríme éterické oleje. V NEONKE si preto môžete dopriať jemné a nežné masážne pohladenie.

Manuálna lymfodrenáž
Lymfatická ručná masáž je masážna technika, kde sa jemnými, pomalými a presne definovanými ťahmi, hmatmi a tlakom pôsobí na povrch tela, čím sa aktivuje pohyb lymfy v lymfatických cievach, ktoré odvádzajú lymfu do zberných lymfatických uzlín. 
Masáž lymfatického systému podporuje detoxikáciu, zvyšuje imunitu a pomáha proti opuchom alebo chronickej únave. Manuálna lymfodrenáž je jednou z najužitočnejších procedúr pri eliminácii celulitídy a výrazne tiež ovplyvňuje znižovanie hmotnosti. Lymfatické uzliny filtrujú toxíny a cudzorodé látky, uvoľňujú biele krvinky do krvného obehu, a tým aktivujú imunitný systém.

Maderoterapia 
je masážna technika, ktorá pochádza z Kolumbie a okrem odstránenia celulitídy je určená aj na relaxáciu, naštartovanie lymfatického systému a celkovú detoxikáciu. Masáž je určená osobám s disproporčnými, lokalizovanými tukovými usadeninami, prebytočnou vodou, toxínmi v podkožnom tkanive a celulitídou. Založená je na použití anatomických prvkov vyrobených z dreva (drevené valčeky), čo predstavuje 100% prírodnú terapiu. Pomocou rytmických pohybov valčekov sa pri masáži rozprúdi lymfa, naštartuje metabolizmus a práve vďaka tomu sa z tela vylúčujú tukové vrstvy, toxíny a škodlivé látky, ktoré si inak telo ukladá do zásob – tj. povestná pomarančová kôra.

Anticelulitídna maderoterapia
Cieľom tejto masáže je odstránenie toxínov, ktoré sa hromadia v rôznych častiach tela, ako sú boky, nohy, stehná alebo brucho. Tento typ masáže aktivuje mikrocirkuláciu v ošetrovanej oblasti a tiež eliminuje zadržiavanie vody, tukov a ďalších škodlivín v ošetrovaných častiach tela. Používa sa tiež na tvarovanie a spevňovanie postavy. Výhody maderoterapie: 
  • Odbúranie celulitídy,
  • Stimulácia lymfatického systému,
  • Spaľovanie tukov,
  • Odstráňovanie toxínov,
  • Urýchlenie metabolizmu,
  • Redukcia pásu
  • Zlepšuje cirkuláciu krvi,
  • Zlepšuje svalový tonus,
  • Tvaruje postavu,
Pri maderoterapii je najdôležitejšia technika. Správne vykonaná masáž sa vykonáva 11 valčekmi, nebolí a niesú po nej modriny.

SM Systém
SM systém je jednoduché a účinné cvičenie s vlastným telom a expanznou gumou. SM Systém pomáha človeku posilňovať tie svalové reťazce, ktoré mimoriadne dobre spevňujú svalový korzet a odľahčujú mechanické útlaky platničiek na nervový systém, a tým uľavujú bolesti. Je vhodný pre všetky vekové kategórie a pre väčšinu stavov chrbtice — ako prevencia problémov, pri akútnych bolestivých stavoch. Ponúkame ho ako individuálne cvičenie alebo ho nájdete v rozvrhu v NEONKE v OC Cassovia ako cvičenie v malej skupine troch ľudí.

Konzultácia
Máte problémy s pohybovým aparátom? Potrebujete sa rozhýbať, pretože cítite, že vaše sedavé zamestnanie vám ničí chrbticu? Ste po operácii alebo po vážnom úraze? Obráťte sa na našich fyzioterapeutov a objednajte si u nás konzultáciu a my vám poradíme! Fyzioterapia pomáha udržať, podporiť alebo obnoviť funkcie pohybového systému. Je jednou z oblastí rehabilitácie. Jej cieľom je diagnostikovať, liečiť a pomáhať predchádzať problémom s pohybovým aparátom.

CENNÍK 

MASÁŽ MINÚTY CENA
Klasická masáž (chrbát + šija) 25 25,00€
Klasická masáž 55 35,00€
Klasická masáž 85 50,00€
Mäkké techniky 25 20,00€
Reflexná masáž 25 20,00€
Reflexná masáž 40 30,00€
Aromaterapeutická masáž 55 40,00€
Manuálna lymfodrenáž 55 25,00€
Manuálna lymfodrenáž 85 37,00€
Bankovanie 25 15,00€
Bankovanie 55 25,00€
Reflexná masáž chodidiel 25 15,00€
Reflexná masáž chodidiel 55 25,00€
FYZIOTERAPIA
Klasická masáž + fyzioterapeutické cvičenie 25 25,00€
Klasická masáž + fyzioterapeutické cvičenie 55 35,00€
Klasická masáž + fyzioterapeutické cvičenie 85 45,00€
Fyzioterapeutické cvičenie 30 20,00€
Fyzioterapeutické cvičenie 55 40,00€
Tejpovanie do 20 cm 15 5,00€
Tejpovanie do 30 cm 15 7,00€
Tejpovanie nad 30 cm 15 10,00€
MADEROTERAPIA 
Maderoterapia  50 40,00€
JESENNÁ AKCIA 5x Maderoterapia 5x50 175,00€
JESENNÁ AKCIA 10x Maderoterapia 10x50 300,00€
ZDRAVÝ CHRBÁT
SM Systém - individuálne cvičenie 30 10,00€
SM Systém - individuálne cvičenie 45 15,00€
SM Systém začiatočníci - malá skupina (OC Cassovia, OC Torysa - Furča) 55 6,00€
SM Systém pokročilí - malá skupina (OC Cassovia, OC Torysa - Furča) 55 6,00€
Konzultácia 30 10,00€
Vstupné vyšetrenie 30 30,00€
Náš tím 

Marta Bendžalová - fyzioterapeut, masér, SM Systém
Zuzka Maďarčiková - fyzioterapeut, masér
Mária Mareková - SM Systém
Jana Lazoriková - SM Systém
Martina Franko - Maderoterapia


Objednávky na t.č.: 0911 877 407

NEONKA PREMIUM club, OC Optima

Otváracie hodiny 
PO-NE 6:30 - 21:00 na objednávky
(do 10:00 vstup len zo zadu budovy, cez terasu)Rozhovor s našou Maťkou nájdeš tu: 

"Inšpiruj svoje okolie svojimi výsledkami!"

Viac než 60 inštruktorov!

Čím je nás viac, tým sme lepší! Sme vášniví inštruktori a našou vášňou je priniesť vám nezabudnutelný zážitok na každom tréningu!

Prví na Slovensku!

Skupinové cvičenia cvičíme od roku 2010, ako prví sme priniesli v roku 2015 programy spoločnosti Les Mills na Slovensko!

Výsledky!

Každý tréning je špeciálne vyvinutý na to, aby prinášal výsledky!

Skupinový efekt!

Cvičíme spolu, sme v tom spolu! Pretože spolu sme silnejší a spolu to dotiahneme k výsledkom rýchlejšie!