NEONKA FITNESS NEONKASHOP NEONKABEAUTY ENEONKA
facebook
Tréningy
footer icons
REGISTRUJTE SA
1. tréning ZADARMO
hero image

Dobrá regenerácia = optimálne chudnutie

08.02.2019
count 6329x
Kvalitná regenerácia = optimálny výsledok, teda výkon, alebo chudnutie.

Čo dáš - to dostaneš. V jednoduchosti je krása a platí to aj pri starostlivosti o svoje telo. Koľko do neho investuješ, toľko sa ti vráti späť. Musíš sa o neho vedieť aj starať, naučiť sa ho počúvať a uvidíš, ako sa ti krásne odvďačí

Regeneráciu sme rozdelili do troch základných skupín: 
 1. Spánok
 2. Aktívna regenerácia
 3. Strava


Spánok

V procese regenerácie je spánok a primeraný odpočinok tým najdôležitejším a rozhodujúcim faktorom. Počas spánku oddychujú nie len naše svaly, ale aj naša myseľ. Pozitívnym spôsobom sa ovplyvňuje schopnosť našej koncentrácie a sústredenosti. Dnešná doba vyvoláva dojem neustálej zaneprázdnenosti a preto buďme k sebe úprimní. Koľko vecí z toho, čo za deň robíme, je naozaj dôležitých...

Zopár rád pre lepší spánok: 
 1. Urobil si všetko preto, aby tvoj jedálniček nepremenil tvoju odpočinkovú noc na bujarý boj s perinami, vandrovku po posteli a Nočnú moru z Elm street?
 2. Po pollitri vína, alebo štyroch pivách síce zaspíš rýchlejšie, ale kvalitu spánku si nezlepšíš. O ráne nehovoriac.
 3. Melatonín, spánkový hormón, nám ubúda vekom. Jeho produkcia sa však zvyšuje každý večer s prichádzajúcou tmou. Odkiaľ bude naše telo vedieť, že je noc, keď na tebá bliká telka, noťas, alebo AJ Phone?
 4. Dobre vykonaná práca a dobré vzťahy so sebou a okolím = spánok ala nadýchaný obláčik.
 5. Ak nemôžeš zaspať, zober papier pero a píš. Napíš si všetko čo ťa napadne, dostaň svoje myšlienky na papier a daj nám vedieť či to pomohlo.
 6. Koľko ďalších svojich zlozvykov nájdeš sám? Zamysli sa a daj svojmu spánku šancu spraviť tvoj deň krajší a podať optimálny výkon vo všetkých oblastiach.

Vychutnaj si tréning, regeneruj a optimalizuj svoje výsledky či chudnutie!!!


Aktívna regenerácia

Popri pasívnej regenerácii existuje aj aktívna regenerácia. Jej dôležitosť je omnoho väčšia ako jej prisudzujeme, najmä pokiaľ sa týka ľudí s navýšenými fyzickými nárokmi na svoje telo, teda TEBA! Existujú jej rôzne formy a je dobré ich kombinovať.

Kardio tréning – môže mať samozrejme rôznu intenzitu (BODYATTACK, BODYCOMBAT, BODYSTEP, JUMPING, THE TRIP, RPM). Svaly dostanú impulz na zotavenie, zvýši sa prísun živín do unaveného svalstva, zlepší sa nám krvný obeh a podporíme odsun nahromadeného laktátu, ktorý sa nám nahromadil v svaloch po intenzívnom tréningu.

Masáž – pozitívne pôsobí na kožu, svalstvo, podporuje krvný obeh, urýchľuje regeneráciu a má mnoho ďalších výhod. Existuje veľa typov masáží, ktoré ponúkame aj v NEONKA PREMIUM CLUB OC OPTIMA, viac o masážach sa dozvieš v našom BLOGU MASÁŽE.

Strečing a jóga – sú dva elementy regenerácie, ktoré spolu súvisia. Dôležitý je nielen strečing a primerané zahriatie pred a po tréningu, ale aj v období mimo tréningové dni. Jóga v jej rozličných formách podporuje pružnosť a flexibilitu svalov. Pokiaľ nemá sval potrebnú elasticitu, nikdy z neho nedokážeš získať maximum akokoľvek tvrdo budeš trénovať. Okrem iného jóga odbúrava stres, zlepšuje sústredenosť, je dôležitým prvkom psychohygieny. V NEONKE na všetkých prevádzkach nájdeš BODYBALANCE, ktorý je inšpirovaný jógou a tai-chi s prvkami Pilates.

Saunovanie - má nespočetné množstvo pozitívnych účinkov na naše telo, či už ide o krvný obeh, zlepšenie telesnej termoregulácie, psychickú a fyzickú imunitu, alebo odbúravanie stresu. Pravidelné saunovanie tieto účinky zvyšuje.

Strava a doplnky výživy ala NEONKA

Sme to čo jeme. Môže sa to zdať ako klišé, ale táto formulka aj keď otrepaná, je stále pravdivá. Stravu nikdy nenahradí žiaden doplnok výživy, ako vyplýva už z názvu. Môže ju ale veľmi vhodným spôsobom doplniť. V NEONKE ti odborné poradenstvo v oblasti stravy poskytne náš výživový špecialista Viktor.

Základné delenie doplnkov výživy:
 1. Proteín – jeho doplnenie je žiadúce najmä po silovom tréningu. Či už si dáš proteínový shake, tyčinku, alebo proteínové smoothie, podčiarkneš tým svoje úsilie vynaložené na tréningu. Proteín je základná zložka podpory a zachovania svalov, ktoré pália tuk. A my sa predsa chceme zbavit tuku. Alebo nie?

 2. BCAA – proteín sa skladá z aminokyselín. BCAA sú 3 základné aminokyseliny, ktoré si telo nevie vyprodukovať samo. Majú na svedomí urýchlenie regenerácie, obnovenie sily, podporujú spaľovanie tukov a súčasne ochraňujú svalstvo, slúžia ako vhodný doplnok do redukčných diét. Odporúčame užiť napríklad tesne pred alebo po kardio tréningu.

 3. Karnitín a kofeín – sú ďalší dvaja pomocníci napríklad pri chudnutí. Podporujú metabolizmus tukov. Sú súčasťou mnohých často lahodných nápojov a je vhodné ich užívať krátko pred tréningom.

Na všetkých prevádzkach NEONKA nájdeš širokú škálu doplnkov výživy najvyššej nutričnej kvality s perfektnou chuťou. Ak nevieš, čo by bolo pre teba najvhodnejšie, na recepcii ti radi poradíme.

Vychutnaj si tréning, regeneruj a optimalizuj svoje výsledky či chudnutie!!!

Tím NEONKA.

Prečítajte si tiež:

Vieš, ako správne regenerovať po tréningu?

„Aby telo mohlo rásť, potrebuje čas na zotavenie a načerpanie sily“...

21.06.2024
count 119x

Je pri chudnutí dôležitý spánok?

Keď hovoríme o chudnutí, často kladieme dôraz na stravu a cvičenie, ale jednu zásadnú zložku,...

14.06.2024
count 135x

10 najväčších mýtov o sacharidoch

"Sacharidy sú dôležitou súčasťou stravy, ale musíš vedieť, ktoré z nich sú pre Teba...

29.05.2024
count 176x

"Inšpiruj svoje okolie svojimi výsledkami!"

Viac než 60 inštruktorov!

Čím je nás viac, tým sme lepší! Sme vášniví inštruktori a našou vášňou je priniesť vám nezabudnutelný zážitok na každom tréningu!

Prví na Slovensku!

Skupinové cvičenia cvičíme od roku 2010, ako prví sme priniesli v roku 2015 programy spoločnosti Les Mills na Slovensko!

Výsledky!

Každý tréning je špeciálne vyvinutý na to, aby prinášal výsledky!

Skupinový efekt!

Cvičíme spolu, sme v tom spolu! Pretože spolu sme silnejší a spolu to dotiahneme k výsledkom rýchlejšie!