NEONKA FITNESS NEONKASHOP NEONKABEAUTY ENEONKA
facebook
Tréningy
footer icons
REGISTRUJTE SA
1. tréning ZADARMO
hero image

EPOC - CHUDNITE AJ PO CVIČENÍ!

30.09.2017
count 7909x

Predstavte si vaše telo ako dokonalú spaľovňu energie, ba čo viac, dokonalú spaľovňu TUKOV! Predstavte si, že vaše telo dokáže spaľovať energiu nielen počas cvičenia, ale počas celého dňa! Spaľovanie tuku sa nemusí zastaviť hneď po tom, ako skončíte s tréningom. Spaľovať tuky môžete hodiny, a niekedy aj dokonca dni po tom, ako skončíte s tréningom.


EPOC - excess post-exercise oxygen consumption

EPOC ukazuje všeobecnú úroveň narušenia rovnováhy v našom tele. EPOC je hlavne o spotrebe kyslíku po cvičení. Jedná sa o nadmernú konzumáciu kyslíku po cvičení. Platí však pravidlo, čím je tréning náročnejší, tým väčšia je záťaž na telo a tým dlhší je EPOC efekt. Keď cvičíme, využíva naše telo kyslík pre hromadu procesov v tele, preto sa počas cvičenia zadýchavame. Čím je tréning ťažší, tým viac sa zadýchame. Tým vytvárame kyslíkový dlh, ktorý musí byť po tréningu doplnený.


Ako v tele vzniká kyslíkový dlh?

uvedenie tepovej frekvencie do normálu
- srdce bije počas cvičenia omnoho viac, po cvičení telo potrebuje určitý čas, niekedy aj niekoľko hodín na to, aby sa tepová frekvencia dostala do normálu. Počas tejto doby dochádza k spaľovaniu!

znovuokysličenie krvi
- behom cvičenia sa používa kyslík ako palivo pre veľa bunkových procesov. Po skončení cvičenia treba našu krv opäť okysličiť. Vytvorili sme v tele kyslíkový dlh a naše telo bude potrebovať kyslík a kalórie k tomu, aby sa dostalo do rovnováhy - to je EPOC!

doplnenie zásob glykogénu
- ak ste trénovali fakt tvrdo, vaše svaly spotrebovávali len cukor (glykogén), nespálili ste ani gram tuku. Avšak po ukončení tréningu, telo potrebuje doplniť hladinu cukru, a to robí prostredníctvom svojich zásob - TUKU!


Štúdie dokazujú, že ku spusteniu EPOC efektu, a teda spusteniu metabolických procesov potrebných na vyrovnanie deficitu kyslíka v tele, ktoré budú trvať až 2 hodiny je treba, aby spotreba kyslíka bola na úrovni 40% až 50%. (BODYCOMBAT®, SPEEDFITNESS®, BODYPUMP®, JUMPING) Štúdia ukazuje exponenciálny vzťah, medzi spotrebou kyslíka počas cvičenia a dĺžkou trvania EPOC efektu. Teda ak budete makať 2x tvrdšie než naposledy, váš EPOC efekt nebude dvojnásobný, ale EPOC efekt môže trvať viac než 30 hodín! (GRIT®)Ako teda premeniť telo na tuk spaľujúcu mašinu?
EPOC efekt môžete dosiahnuť len vtedy, ak idete na okraj svojich možností, ak sa nevládzete nadýchnuť a nemôžte počas cvičenia hovoriť. V tomto stave už môžme hovoriť, že ste prekonali samých seba a dlhotrvajúci EPOC efekt je zaručený!


Cvičenia Les Mills nájdete vo všetkých naších prevádzkach. Cvičenia JUMPING nájdete v rozvrhu OC MERKÚR a OC TORYSA!

Meranie tepovej frekvencie počas cvičenia - hľadaj v rozvrhu NEONKA OC OPTIMA (NENKA PREMIUM CLUB) v poznámke "meranie POLAR" a príď aj ty vyskúšať svoje limity. Tešíme sa na Vás.

Tím NEONKA

Prečítajte si tiež:

Veľkonočné FIT pečenie

Sviatky klopú na dvere a spolu s nimi aj naše tipy na zdravé a jednoduché dezerty, ktorými...

22.03.2024
count 221x

6 základných činností po tréningu

Jááááj, poznáš ten pocit keď skončí tréning a začuješ rytmy strečingu? Že práve si tam, v...

09.11.2022
count 1217x

Nezabúdaj na pitný režim

Nezabúdaj na pitný režim      Toto počúvame denne a možno si to aj sami neustále...

10.09.2021
count 2837x

"Inšpiruj svoje okolie svojimi výsledkami!"

Viac než 60 inštruktorov!

Čím je nás viac, tým sme lepší! Sme vášniví inštruktori a našou vášňou je priniesť vám nezabudnutelný zážitok na každom tréningu!

Prví na Slovensku!

Skupinové cvičenia cvičíme od roku 2010, ako prví sme priniesli v roku 2015 programy spoločnosti Les Mills na Slovensko!

Výsledky!

Každý tréning je špeciálne vyvinutý na to, aby prinášal výsledky!

Skupinový efekt!

Cvičíme spolu, sme v tom spolu! Pretože spolu sme silnejší a spolu to dotiahneme k výsledkom rýchlejšie!