NEONKA FITNESS NEONKASHOP NEONKABEAUTY ENEONKA
facebook
Tréningy
footer icons
REGISTRUJTE SA
1. tréning ZADARMO
hero image

Pomoc, celulitída!

12.07.2021
count 2494x

Ženy často venujú veľkú pozornosť problémom, ktoré sú pre nás mužov malicherné. Keďže ale každý z nás má svoje “problémy” a  našou úlohou je pomáhať, celulitídu ako malichernú nepodstatnosť nevnímame. Ženy sa ňou trápia, aj keď mnohokrát zbytočne, rozhodli sme sa, že sa na ňu pozrieme bližšie..

Čo je to tá celulitída?

Dedina v Nemecku? Ženské meno?      
     To si často myslíme my muži :) Dosť bolo ale srandy. V jednoduchosti si môžeme kožu predstaviť ako sieť. Pod touto sieťou sa nachádzajú tukové bunky, ktoré si môžeme predstaviť ako balóniky. No a niekedy sa stáva, že sa tieto balóniky nafúknu príliš a pretlačia sa otvormi v sieti. Koža tak potom získa vzhľad pomarančovej kože so svojim typickými priehlbinkami – a celulitída je na svete.

No ok, ale prečo ju mám?

No to vlastne ani nevieme.         
     Na jej vznik vplýva mnoho faktorov, od genetiky cez životný štýl až po choroby. Je ich teda veľa, dobrou správou však je, že niektoré z týchto faktorov vieme ovplyvniť. Tak napríklad nemáme dosah na to, či sme celulitídu „zdedili“ po matke či starkej, veľmi dobre však dokážeme pracovať so svojou váhou a celkovým životným štýlom. Pokiaľ žena nosí priveľa tuku, zvyšuje tak pravdepodobnosť vzniku tohto problému, pretože tukové bunky (balóniky) rastú a rastú až kým sa neprederú cez vrstvy kože. Zdravý životný štýl a zdravá váha tak môžu byť akousi prevenciou pred celulitídou, ak nám to však „ujde“, celulitída nám často ostáva.      Vtedy je z nášho pohľadu liekom číslo jeden, cvičenie. V ideálnom prípade silový tréning pozostávajúci z cvikov, ktoré sa budú zameriavať na problémovú partiu – zadok, boky, hamstringy. Odporúčame teda teda rôzne druhy hip thrustov, glute bridges, zanožovania, drepov či výpadov, čiže určite BODYPUMP a CORE. Spolu s dostatkom bielkovín by tnám mali narásť svaly na tých správnych partiách a celulitída pokojne môže vymiznúť.      
     Keď už spomínam tie moje obľúbené bielkoviny – kolagén a elastín sú dve základné zložky kože pozostávajúce z aminokyselín. Môžeme tak predpokladať, že dostatočný príjem bielkovín podporí tvorbu kolagénu a elastínu a zlepší tak možnosť bojovať proti celulitíde. Samozrejme, je možné prijímať collagen aj z iných zdrojov ako výživový doplnok. Netreba zabúdať na pitný režim, vynechať sladené nápoje, plné cukru, striedmosť je fajn aj pri bublinkových nápojoch, ideál je čistá voda, čistá voda je všeliek.

A ešte?

     Okrem zdravého životného štýlu, cvičenia a dostatku bielkovín existujú aj najrôznejšie prípravky či terapie, ktoré môžu pomôcť.      Pri krémoch a ostatných doplnkoch odporúčame vždy dôkladné preverenie daného produktu. Ak nájdeš taký, ktorý ti pasuje, pokojne do toho choď, netreba však čakať zázraky, ktoré tieto produkty vždy sľubujú, je to vždy doplnok a ide ruka v ruke s životným štýlom a cvičením.      
     Tiež tu sú rôzne terapie, lasery, rázové vlny, rôzne masáže, lymfodrenáž a samozrejme aj maderoterapia. Je super skúsiť to, napomôcť k tomu aby bola pokožka hladšia a krásna. Na maderoterapiu my v Neonke nedáme dopustiť, je super. Uvedomujeme si, samozrejme, že každá žena je iná a na každú platí niečo iné, preto musíš skúšať čo platí presne na teba :)
(výsledok Maderoterapie po 5-tich ošetreniach)

     A napokon vždy je to aj o tom ako žiješ. Zdravý životný štýl pozostávajúci z kvalitnej stravy, pohybu a dobrého spánku je stále tým najlepším bojovníkom nielen pri celulitíde, ale pri nekonečnom množstve ďalších, aj väčších problémov.
Dôležité je aj to, aby si tento problém nenechala zničiť tvoje JA, tvoju psychiku. Každá žena je krásne, aj tá s celulitídou :) A ako píšeme na začiatku, muži to neriešia, pamätaj…. :)

Prečítajte si tiež:

6 základných činností po tréningu

Jááááj, poznáš ten pocit keď skončí tréning a začuješ rytmy strečingu? Že práve si tam, v...

09.11.2022
count 1004x

Nezabúdaj na pitný režim

Nezabúdaj na pitný režim      Toto počúvame denne a možno si to aj sami neustále...

10.09.2021
count 2659x

Zelenina - naozajstná SUPERPOTRAVINA

Vo svete superpotravín, za aké sú považované napríklad chlorella, spirulina, goji či chia...

17.08.2021
count 2033x

"Inšpiruj svoje okolie svojimi výsledkami!"

Viac než 60 inštruktorov!

Čím je nás viac, tým sme lepší! Sme vášniví inštruktori a našou vášňou je priniesť vám nezabudnutelný zážitok na každom tréningu!

Prví na Slovensku!

Skupinové cvičenia cvičíme od roku 2010, ako prví sme priniesli v roku 2015 programy spoločnosti Les Mills na Slovensko!

Výsledky!

Každý tréning je špeciálne vyvinutý na to, aby prinášal výsledky!

Skupinový efekt!

Cvičíme spolu, sme v tom spolu! Pretože spolu sme silnejší a spolu to dotiahneme k výsledkom rýchlejšie!