NEONKA FITNESS NEONKASHOP NEONKABEAUTY ENEONKA
facebook
Tréningy
footer icons
REGISTRUJTE SA
1. tréning ZADARMO
hero image

Prečo je cvičenie tou najlepšou investíciou?

14.07.2021
count 1936xČas pandémie a celkovo novej doby zmenil aj svet "fitiek". Prispôsobili sa, zmenili sa, urobili pre udržanie sa aj nemožné. Ak premýšľaš, či navštíviť fitko, zvažuješ plusy a mínusy, počítaš peniaze, čo je v tejto dobe pochopiteľné a celkovo zvažuješ kam investovať zarobené eurá, ukážeme ti 4 dôvody, prečo by si mal investovať práve do svojho zdravia - do seba.

1. Investícia do zdravia

     Časť spoločnosti si stále vôbec neuvedomuje, aký pozitívny vplyv má cvičenie na zdravie človeka. Existuje však obrovské množstvo štúdií a výskumov, ktoré dokazujú priaznivý vplyv cvičenia na:

– a takto môžeme pokračovať donekonečna.

    Čím skôr si ľudia a spoločnosť uvedomia, že je cvičenie investíciou do zdravia, tým lepšie na tom všetci budeme.
     Čo je dôležitejšie ako zdravie?

2. Investícia do hobby

     Cvičenie je hobby a vždy je skvelé nejaké mať. Z práce potom neprídeš iba domov a nesedíš za telkou, ale ideš si zacvičiť. V najlepšom prípade ťa to aj baví, spoznáš kopec nových ľudí a nadviažeš kamarátstva, ktoré sa prenesú aj do života mimo cvičenia. Tento koníček môžeš stále zveľaďovať, a tak sa dozvieš mnohé dôležité a zaujímavé informácie týkajúce sa nielen samotného cvičenia, ale aj stravovania sa, spánku, regenerácie, či doplnkov výživy. Naučíš sa nové cviky a pohyby, zistíš, čoho je tvoje telo schopné a ako bonus budeš mať sexi postavu.
     Dobrá investícia, no nie? Skvelé je, že týmto koníčkom môžeš „nakaziť“ aj ostatných, tých, na ktorých ti najviac záleží. A aj oni budú potom šťastnejší a zdravší, a to je ešte viac super.

3. Investícia do spokojného života

     Cvičenie má priaznivý vplyv na depresie a mnohé iné psychické problémy. Počas tréningu sa vylučujú endorfíny a každý, kto už cvičil, pozná ten skvelý pocit po tréningu. Nečudujme sa, že veľa ľudí považuje cvičenie za drogu. Aj keď sú tréningy ťažké, napriek tomu sa na ne tešia a každý krok dopredu ich nesmierne teší. A nejde pritom iba o kilá, ale aj o váhy či zložitosť cvikov. Skús sa opýtať hocikoho. Každý krok dopredu ťa poteší – zrazu pocítiš spokojnosť, hrdosť a zistíš, že si dokázal niečo, o čom si si nikdy nemyslel, že to zvládneš. Všetko potom pôjde pekne ruka v ruke, od tvojej sexi postavy a skvelej kondície cez kopec dôležitých vedomostí až po úplnú zmenu životného štýlu, ktorá sa premietne nielen do tvojho vzhľadu, ale aj do tvojho zmýšľania.
     A čo ty vieš, možno práve vo fitku nájdeš lásku svojho života, či novú najlepšiu kamošku. A to je na nezaplatenie!

4. Investícia do seba

     Pravda, aj auto môžeš získať za pár stoviek eur. Nie je však auto ako auto, nie je ani fitko ako fitko, či tréner ako tréner. Preto je investícia do kvality, do vedomostí, schopností a skúseností zároveň investíciou do seba. Investícia do seba je vecou, ktorú nebudeš nikdy ľutovať, budeš si ju vážiť a budeš k nej pristupovať zodpovednejšie. Ak si napríklad vezmeš, že rehabilitačný pobyt v kúpeľoch môže stáť aj 800€ a mesačne minieš 50€ na fitko, za rok si stále v pluse.
     Mnoho ľudí si to uvedomí až neskoro, ty však so svojim zdravotným stavom v budúcnosti môžeš niečo robiť už dnes.

Autor: Tomáš Hegli

Prečítajte si tiež:

6 základných činností po tréningu

Jááááj, poznáš ten pocit keď skončí tréning a začuješ rytmy strečingu? Že práve si tam, v...

09.11.2022
count 1004x

Nezabúdaj na pitný režim

Nezabúdaj na pitný režim      Toto počúvame denne a možno si to aj sami neustále...

10.09.2021
count 2659x

Zelenina - naozajstná SUPERPOTRAVINA

Vo svete superpotravín, za aké sú považované napríklad chlorella, spirulina, goji či chia...

17.08.2021
count 2034x

"Inšpiruj svoje okolie svojimi výsledkami!"

Viac než 60 inštruktorov!

Čím je nás viac, tým sme lepší! Sme vášniví inštruktori a našou vášňou je priniesť vám nezabudnutelný zážitok na každom tréningu!

Prví na Slovensku!

Skupinové cvičenia cvičíme od roku 2010, ako prví sme priniesli v roku 2015 programy spoločnosti Les Mills na Slovensko!

Výsledky!

Každý tréning je špeciálne vyvinutý na to, aby prinášal výsledky!

Skupinový efekt!

Cvičíme spolu, sme v tom spolu! Pretože spolu sme silnejší a spolu to dotiahneme k výsledkom rýchlejšie!