NEONKA FITNESS NEONKASHOP NEONKABEAUTY ENEONKA
facebook
Tréningy
footer icons
REGISTRUJTE SA
1. tréning ZADARMO
hero image

THE TRIP - NO PAIN NO GAIN

11.12.2018
count 6618x


NOVÉ TECHNOLÓGIE ROBIA CVIČENIE ĽAHŠÍM!

Pre tých, ktorí bojujú s udržaním si predsavzatia ohľadom začatia a udržania sa v cvičebnom režime, nový fitness koncept založený na moderných technológiách môže byť práve to, čo vám pomôže dosiahnuť tento nedosiahnuteľný fitness cieľ.

Vynájdenie nového výskumu ohľadom cvičenia bolo odprezentované na konferencii Americkej vysokej školy športovej medicíny v roku 2017. Ukázalo sa, že kombinácia kvalitných zvukovo-vizuálnych efektov a dobre navrhnutého cvičenia pohltí nováčika tak, že si ledva všimne ako tvrdo cvičil.

Profesorka Pennskej štátnej asociácie Jinger Gottschall chcela zistiť či vysoko kvalitný vizuálny a zvukový zážitok spolu s reálnym tréningom na stacionárnom bicykli môže natoľko pohltiť klienta, že si nebude uvedomovať ako tvrdo vlastne trénoval.  

Štúdium doktorky Gotschallovej zahŕňala skupinu skúsených a nových fitness účastníkov, ktorí absolvovali osem zvukových skupinovýh fitness cyklistických tréningov (klasický indoor cycling) a osem IMMERSIVE tréningov (hudba a digitálne obrázky) zvaných tiež THE TRIP za osem týždňov.

Zamerali sa na dve premenné: cvičebná intenzita a vnímaná námaha. Zóny tepovej frekvencie boli merané pomocou hodiniek Polar A360 s hrudným popruhom. Vnímaná námaha bola nameraná dotazníkom, ktorý obsahoval aj otázky typu: spokojnosť, výzvy a socializovanie.

Výsledky skupiny nováčikov ukázali, že hodnoty vnímanej námahy ako intenzívne boli nižšie pri THE TRIP programe ako pri klasickej audio hodine, pričom výška meranej tepovej frekvencie bola rovnaká.” povedala doktorka Gotschallová.

“To znamená, že THE TRIP je ideálne skupinové cvičenie pre nováčikov, ktoré im pomôže dosiahnuť ich fitness ciele. Dostávajú sa do vyššej tepovej frekvencie, čiže sú rýchlejšie fit a dosahujú svoje ciele bez pocitu nekomfortnosti. ”

Začiatočníci hodnotili ich potešenie a radosť z prežitého tréningu pozitívnejšie než pri klasických indoorových tréningoch, ktoré potom doktorka Gottschall okomentovala: ,, Pokiaľ ide o ich pravidelné cvičenie do budúcnosti, tak majú pozitívnejšie výsledky z dlhodobého hľadiska."

Jeden účastník, Daniel, povedal: ,, Audio-vizuálne efekty ma natoľko pohltili, že som nemal poniatie, ako tvrdo som cvičil, pokiaľ sa nezapli svetlá a neuvidel som kaluž potu pod mojím bicyklom.“

Pre niekoho, kto má pocit, že pravidelné cvičenie je náročné, THE TRIP je ideálna možnosť ako si udržať dlhodobý fitness level, mať z neho výsledky a popritom sa usmievať ", povedala doktorka Gottschall.

Doktorkina štúdia kvalít TRIP-u sa konala v roku 2017  vo FITOLOGY, v skupinovom fitness a bicyklovom štúdiu.

Viac o cvičení THE TRIP

z nášho BLOGu
z nášho webu

Odkaz na publikovaný článok v medicínskych novinách je tu: https://journals.lww.com

Prečítajte si tiež:

Veľkonočné FIT pečenie

Sviatky klopú na dvere a spolu s nimi aj naše tipy na zdravé a jednoduché dezerty, ktorými...

22.03.2024
count 221x

6 základných činností po tréningu

Jááááj, poznáš ten pocit keď skončí tréning a začuješ rytmy strečingu? Že práve si tam, v...

09.11.2022
count 1217x

Nezabúdaj na pitný režim

Nezabúdaj na pitný režim      Toto počúvame denne a možno si to aj sami neustále...

10.09.2021
count 2837x

"Inšpiruj svoje okolie svojimi výsledkami!"

Viac než 60 inštruktorov!

Čím je nás viac, tým sme lepší! Sme vášniví inštruktori a našou vášňou je priniesť vám nezabudnutelný zážitok na každom tréningu!

Prví na Slovensku!

Skupinové cvičenia cvičíme od roku 2010, ako prví sme priniesli v roku 2015 programy spoločnosti Les Mills na Slovensko!

Výsledky!

Každý tréning je špeciálne vyvinutý na to, aby prinášal výsledky!

Skupinový efekt!

Cvičíme spolu, sme v tom spolu! Pretože spolu sme silnejší a spolu to dotiahneme k výsledkom rýchlejšie!