NEONKA FITNESS NEONKASHOP NEONKABEAUTY
#neonkadoma - LIVE, Živé vysielanie, #neonkadoma, Cvič z domu
facebook
facebook
Tréningy
footer icons
REGISTRUJTE SA
1. tréning ZADARMO
hero image
 
Náš tip

BODYCOMBAT

Moderné Tae Bo

gym icon
Najbližší tréning
Dnes o 17:00

Zo života, karanténa Korona

05.04.2020
count 2588x


Kúsok z môjho/nášho života v karanténe... :)

     Už je to tretí týždeň čo sme doma... zisťujem, že až teraz sa konečne vraciam späť do môjho obvyklého režimu, lebo až teraz začínam chápať, že už nič nebude ako predtým a že tento stav može trvať dlho a preto je nutné sa celej situácii prispôosobiť a prispôsobiť aj svoje denné fungovanie. :)

     Ja som typ akčnej ženy, akčnej matky. Podnikám, riadim veľkú firmu s cca 60 zamestnancami, spolu s Vratkom, tiež akčným mužom :) samozrejme, máme na starosť veľa dôležitých procesov, na ktorých je NEONKA závislá.

     Je to veľmi psychicky náročná práca. K tomu máme, ako každý iný, aj domácnosť, bežné upratovania, varenie, žehlenie no a 2 malé deti. Ďalej máme vzťah - manželstvo, o ktoré sa tiež treba starať...

     K tomu pridám ešte jeden tréning denne v NEONKE ako naše hobby, naša očista tela aj mysle, k tomu pár hodín spánku a máme tu celý deň :) Takzvaná rutina 24/7 :)

     Doteraz som bola konečne v nejakom režime, odkedy boli obe deti v škôlke a v jasliach a ja som zas fungovala ako bežný človek, čiže deti ráno do škôlky a ja s Vratkom do práce, o štvrtej koniec práce, potom po deti a domov. Taká bežná klasika, rodinné poobedie, potom tréning v NEONKE, nejaká správa na mesendžer a sem tam tvorivá práca v noci, keď kopala múza :)
To bol náš život, vo veľmi skrátenej skratke....posledný polrok.. to všetko čo bolo predtým, to som nejak z hlavy vypustila....ten predpôrodný a tesne popôrodný život :D 

      Keď som sa po 6tich dňoch karantény prichytila pri tom, že som znova nenamaľovaná, že som v rozťahaných teplákoch, len tak vlasy stiahnuté v gumičke, bez nejakej formy, že začínam byť pri deťoch bez nápadov na hry, že som z nich nejaká ohučaná, že začínam byť z toho unavená, že sa mi prestáva chcieť cvičiť, a ani to nejak nestíham, že začínam byť nejaká nepevná a zadok sa mi trasie o čosi viac :))) vlatne som sa zrazu prichytila, že sa zo mňa stáva to čo som nikdy nechcela.....zanedbaná žena, psychicky aj fyzicky...

Toto ma dosť vystrašilo a hneď ako sa dalo, som si sadla sama so sebou a dala som si poradu.
     Proste chýba tu režim, plánovanie, harmonogram. Systém, to je základ všetkého, ak má človek v živote viac činností, ktoré musí zvládať tak, aby sa to neodrazilo na jeho psychike, musí mať systém.

     No presne to sa stalo, stratila som systém! Lebo na začiatku tá celá karanténa vyzerala ako dovolenka, lenže nieje, toto je realita, náš nový život. A tak som si povedala že to musím zmeniť! Že musím byť šťastná ja vo vnútri a potom budú šťastní aj všetci okolo mňa. Proste keď je toho veľa, potrebujem vybíjač energie a to je cvičenie, potrebujem aj čas na seba, na svoju vonkajšiu ženskú krásu, proste umyť si v kľude vlasy a nakrémovať celé telo bez toho aby mi okolo nôh behali drobci :D Tak som otvorila svoj diár, ktorý už mal posledné dni prázdne strany a išla rad za radom.
     Pekne som rozdelila deň, a podelila sa oň s mojim Vratkom, aby mal každý čas na seba, na svoju prácu, a vyhradila som náš spoločný čas :) Už takto späť fungujem tretí deň a je to super :) Cítim sa super, cítim sa slobodná, som spokojnejšia, niesom nervózna a som pod menším tlakom :) Určite odporúčam! Plánujte svoj deň, plánujte si cvičenie, plánujte si jedlá, ktoré budete variť, plánujte si nákup, proste plánujte a dodrživajte svoje plány :)
     Samozrejme, že aj spontánnosť je na mieste, tá zas vytvára kopec zábavy a adrenalínu, ale plánovanie je základ pohody matky a ženy :)


Moje a Vratkove ďalšie tipy na prežitie nielen tohoto zavíreného obdobia:


Držme si všetci palce, #smevtomspolu


Ivanka (a Vratko) :)

Prečítajte si tiež:

Aeróbne a anaeróbne tréningy, cardio verzus sila

Tie to pojmy sú notoricky známe, napriek tomu mnoho ľudí netuší, čo to v skutočnosti znamená...

31.03.2021
count 296x

Čokoláda, naša láska

Kto by nemiloval moment, keď sa ten sladký kúsok rozpustí na jazyku ... To blažené...

26.03.2021
count 525x

10 najčastejších mýtov o chudnutí

10 najčastejších mýtov o chudnutí Poznáte to, počuli ste to už tisíckrát, no stále...

19.03.2021
count 775x

"Inšpiruj svoje okolie svojimi výsledkami!"

Viac než 60 inštruktorov!

Čím je nás viac, tým sme lepší! Sme vášniví inštruktori a našou vášňou je priniesť vám nezabudnutelný zážitok na každom tréningu!

Prví na Slovensku!

Skupinové cvičenia cvičíme od roku 2010, ako prví sme priniesli v roku 2015 programy spoločnosti Les Mills na Slovensko!

Výsledky!

Každý tréning je špeciálne vyvinutý na to, aby prinášal výsledky!

Skupinový efekt!

Cvičíme spolu, sme v tom spolu! Pretože spolu sme silnejší a spolu to dotiahneme k výsledkom rýchlejšie!